Yüzde Yüz Üniversite Başarısı

Denge Okulları’nda başarı kaçınılmaz...

Okulumuzda tüm dersler, teknik altyapısı güçlü sınıflarda; geleceğin teknolojileri ve tüm yenilikler kullanılarak, uzman eğitmenler öncülüğünde uygulamalı olarak yapılıyor.

Öğrencilerimizin, eğitim hedeflerine kolayca ulaşması için, düzenli olarak ölçme ve değerlendirme çalışmaları yürütülüyor. Ortaya çıkan veriler ışığında, bireysel ve grup olarak alınan ek dersler ve etüt çalışmalarıyla üniversiteye hazırlık çalışmaları yoğun bir şekilde yürütülüyor.

 

Bilgi, emek, özen ve ciddiyet ile yapılan tüm bu çalışmaların ardından Denge öğrencileri %100’e varan sınav başarısı elde ediyor. Denge Okulları’nda başarı kaçınılmaz...

 

Üniversite giriş sınavlarının değişmesine bağlı olarak müfredat programımız ve destek çalışmalarımız yenilenmiş, öğrencilerimiz bu doğrultuda yönlendirilmiştir. Bu anlamda:

  • Düzenli olarak meslek tanıtımları yapılır.
  • Üniversite gezileriyle öğrencilerimizin kurumları bizzat tanımalarına olanak sağlanır.
  • Deneme sınav analizleri, öğrenci odaklı olarak takip edilir.
  • Rehberlik çalışmalarıyla öğrencilerin sınav kaygısını aşmaları sağlanır.
  • Sınav sonrası tercih zamanında başarılı bir rehberlik hizmeti sunulur.
  • Farklı kaynaklar kullanılarak nesnel bir ölçüm sağlanır.

 

”Başarımız tesadüf değildir.”

 

Okulumuzda cumartesi günleri üniversite hazırlık programı uygulanmaktadır. Öğrencinin ikinci bir adrese ihtiyaç hissetmediği, hafta içi bire bir soru sorabileceği, eksik konularını telafi edebileceği bir sistem vardır.

Okulumuz okul eğitiminde deneyimli kadrosunu, hafta sonu üniversite hazırlık programı için dershane deneyimli ve tecrübeli öğretmenlerle takviye etmiştir.

9-10-11. sınıflar üniversite hazırlık programında Matematik ve Türkçede üniversite hazırlık konularını bitirilirken, Edebiyat, Coğrafya, Fizik, Kimya ve Biyolojide 11.sınıf için takviye dersler yapılıyor.

12. sınıflar üniversite hazırlıkta 

I.             Haziran ayı programı

II.           Ağustos ayı programı

III.          Okul dönemi Cumartesi programı

IV.          Sömestre programı

               olmak üzere programlarımız bulunmaktadır.

Üniversite hazırlık programı içerisinde deneme sınavları, haftada bir kez konu tekrar denemeleri, 16 adet Türkiye geneli deneme sınavları uygulanmaktadır.